If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC přídavky vydělávají EA spoustu peněz

Nějakých 750 milionů dolarů ročně.

Někdo snad říká, že je PC jako herní platforma už mrtvá? Electronic Arts by s tímto tvrzením asi zásadně nesouhlasili, protože podle nich jim digitálně distribuované zboží na PC vydělává zhruba 750 milionů dolarů ročně.

Informaci prozradil Eric Brown z EA, který řekl, že výdělky z tohoto segmentu trhu jsou pro celou firmu velice důležité.

Jako příklad uváděl hru FIFA Ultimate Team, kde jste si museli dokupovat kartičky, abyste měli ty nejlepší hráče v týmu. "Lidé utratili klidně 500, 800 nebo 1000 dolarů na dodatečném obsahu v téhle hře," prozradil na konferenci Credit Suisse 2010 Technology Conference.

Jenom na segmentu digitálních přídavků tak FIFA 10 vydělala 31 milionů dolarů. "Ani nevíme, kam až tohle číslo půjde u FIFA 11, ale bude to ještě mnohem víc."

Battlefield Bad Company 2 jim přes digitální zdroje vydělalo na PC 30 milionů dolarů, do čehož se započítává i prodej samotné hry na Steamu a podobných službách. "Hráči začínají u stříleček preferovat na PC kupování digitálních verzí her," prozradil Eric Brown.

Ročně podle něj výdělky z digitální distribuce společnosti rostou o 30 procent. PC jim za uplynulý rok vydělalo zhruba 750 milionů dolarů, podobnou částku získali za digitální distribuci na konzolích a mobilních telefonech.

Tagged With

Comments