If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC verze adventury Batman trpí problémy

Dodržela tradici + teaser.

Když se řekne Batman a PC, mnohým naskočí husí kůže. Kombinace těchto dvou věcí nějak přitahuje potíže a po dnešku se tím už nebude myslet pouze zpackaný Arkham Knight.

Hráči aktuálně vydané první epizody adventury Batman: Telltale Series na PC zápasí s technickými problémy, na jaké nejsou zvyklí. I kvůli nim na Steamu včera převažovaly velmi negativní uživatelské recenze, kterých bylo několik stovek, nyní se to podařilo zvrátit na "Smíšené hodnocení".

Nejčastěji hlášeným problémem je zaseknutí myši v určité části obrazovky, pokud je rozlišení vyšší než 720p. Hře také chybí okénko pro potvrzení provedených změn v nastavení, je potřeba z něj vyskočit přes Escape a teprve pak vám to je nabídnuto.

Jiní hráči si zase stěžují na desynchronizované dialogy s animacemi, nebo na zpomalenou odezvu od hry běžící rychlostí asi 10 snímků za vteřinu. Ta si rovněž až moc oblíbila integrované grafické karty, přes které běží (velmi pomalu), i pokud vyloženě chcete použít jiné GPU.

Ve Windows 10 chybí podpora xboxového gamepadu, což se musí obejít přes spuštění zpětnou kompatibilitu Win7/8, ale ani pak to nefunguje správně, neb jsou tlačítka obrácená. "Hrál jsem všechny hry od Telltale na různých platformách, ale nikdy jsem nebyl tak zklamán jako zde. V tomhle stavu hra vůbec neměla vyjít," uvádí za všechny jeden uživatel Steamu. Neměla tedy být PC verze raději odložena na konec srpna jako ty pro PS3/X360, i s ohledem na omezenou funkčnost Crowd Play?

Níže ještě teaser na druhou epizodu Batmana (podtitul Children of Arkham), který se jinak prodává jen v balíčku všech epizod za 23 eur a v září vyleze i krabicově (Alza.cz).

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments