If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PCčkáři mají smůlu, Titanfall 2 betu nedostanou

Existují dva důvody.

Ten samý vydavatel (EA), dva odlišné přístupy. Zatímco Battlefield 1 si v předstihu vyzkoušíte na všech platformách, Titanfall 2 (dojmy) pouze na konzolích.

Studio Respawn se rozhodlo, že brzký technický test multiplayeru proběhne - patrně v příštích dvou víkendech - pouze na platformách PS4 a X1. Zátěž serverů prý stačí otestovat pouze z některé platformy, není potřeba ze všech.

Šéf Vince Zampella ve vidině kauzy kvůli tomu sepsal blog, aby tento krok přede všemi patřičně obhajíl:

"Stále ještě provádíme spoustu změn v rendereru a efektech, takže hra neprošla naší hardwarovou laboratoří, abychom mohli zajistit kompatibilitu na široké škále grafických karet, procesorů atd. Upřímně říkám, že na to ještě nejsme připraveni, ani zatím neproběhly optimalizace, abychom mohli plně podporovat minimální požadavky na PC."

Jinými slovy, Respawn si chtějí ušetřit nervy i svou pověst. Pokud by vypustili nehotovou hru na platformu, která na rozdíl od konzolí nemá jasně danou jedinou konfiguraci, asi by to na intenetu pořádně schytali, protože mnozí lidé nerozumí významu technického testu či bety, a mohlo by to dost uškodit celému Titanfall 2 (Alza.cz)

Co ovšem na těchto slovech šéfa tvůrců docela znepokojuje, je to, že vývoj PC verze zaostává za těmi konzolovými. A přitom datum vydání nastane už za pouhé dva měsíce... Prý se ale nemáme bát, vývojáři si prý věří, že zvládnou na den vydání dodat skvělý zážitek i na PC.

Druhý důvod je pochopitelnější, opět citujeme Zampellu: "Singleplayerový příběh obsahuje pár tajemství, která chceme schovat před zraky davů, abychom se nemuseli obávat o úniky. PC hráči v minulosti prokázali, že jsou schopni pohrabat se v souborech, což představuje riziko, že by zkazili překvapení z kampaně."

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments