If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Petice volá po změně Far Cry 5

Povedený trolling.

Ani bychom se moc nedivili, pokud by za ni stál někdo přímo z UbiSoftu, zaměstnávajícího spoustu bývalých herních redaktorů. Protože vše zahání do tak absurdních rozměrů, až je očividné, že nejspíš nejde o vážně myšlenou aktivitu, nýbrž jen o čirý trolling - snažící se zlehčit časté názory, jaké v minulých dnech zazněly třeba v GLOSE a následném vysvětlení výrobce.

"Už toho bylo dost, UbiSofte. Prošli jsme tvými multikulturními lekcemi a kazatelskými hrami cílenými na zdegenerované. Vše jsme ti dosud tolerovali ve jménu herního designu a inovací. Ale to už teď skončilo! Far Cry 5 je urážkou tvých fanoušků, Američanů, kteří tvoří většinu tvých zákazníků," praví se tvrdě v petici požadující změnu hry.

Její signatáři chtějí, aby byli zlosyni ze hry změněni na něco více realistického, nejlépe na muslimy, protože "islám je v Americe na vzestupu, stejně jako násilnosti pouličních gangů". Nepřímo nazývají výrobce srabem, pokud by se takové změny obával.

Jako další požadavek petice uvádí úpravu příběhové zápletky, aby záporňáci byli pouze popletenými patrioty, kteří si jen přejí, aby jejich vlastní národ nebyl utlačován přehnanými zásahy ze strany státu. Ćili opět kontroverzní až nebezpečně realistické téma, které si vydavatel nejspíš nikdy netroufne udělat.

Posledním přáním zatím pouhé tisícovky signatářů (navzdory četným zmínkám na sociálních sítích) je změna zasazení, ale jen pro určité trhy. Prý by bylo nejlepší, pokud by se Far Cry 5 (Alza.cz) odehrávalo v Kanadě, čímž nikoho neurazí. A závěr tohoto trollingu?

"My, američtí hráči, jsme ze sebe v posledních letech museli seškrábat spoustu bahna. Gamergate, pokažené starty a lži okolo očekávaných her, cenzura kvůli tzv. lokalizační politice a zesměšňování našeho hobby v mainstreamových médiích. Proto žádáme, ať buď Far Cry 5 změníte nebo úplně zrušíte. Máme u nás v Americe tak málo her, které můžeme nazvat našimi vlastními, takže nás unavuje, pokud o ně přijdeme kvůli multikulturním kecům."

Comments