If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Petice za češtinu v God of War PS4

Od známých tváří.

Stejná partička, která lobovala za lokalizaci rozhraní PlayStation 4, čehož jsme se nakonec možná i s jejich drobným přispěním (?) nedávno dočkali ve firmware 5.0, spustila další nátlakovou akci na domácí pobočku Sony.

Tentokrát by ráda zařídila, aby očekávaná PS4 exkluzivita God of War (Alza.cz) byla na jaře příštího roku uvedena s českými titulky. Zatím se počítá s vydáním jen v anglickém originálním znění.

Svůj zájem můžete projevit zde, kde se už projevilo přes tisíc lidí. Níže citujeme otevřený dopis Vaška Vymětalíka a Gabriela Noweho k této jejich akci:

Korporace jako Sony se u případných češtin rozhodují dle očekávaného odbytu dané hry, který se určuje mimojiné podle minulého dílu, jiných her ze stejného žánru, rostoucímu rozšíření konzolí v českých domácnostech a hlavně podle výše nákladů, které zrovna u God of War mohou být dost vysoké kvůli ukecanosti hry (dialogy mezi otcem a synem), na rozdíl třeba od aktuální CZ u Gran Turismo Sport, kde jde vlastně jen o menu.

Je tedy dopředu zřejmé, že podobná akce prakticky nemají moc šancí někoho přemluvit, protože pár tisíc podpisů v nějaké anketě na internetu nezaplatí náklady na překlad či testování, takže vše berme spíš jen symbolicky a hlavně aby se o této věci začalo mluvit.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles