If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PewDiePie reaguje na závistivce kvůli penězům

Natočil speciálně pro ně video.

Reagovat na četné hatery, kteří se pozastavují nad tržbami 181 milionů korun za loňský rok za pouhé žblebtání před kamerou, nebo jim tu radost neudělat, přenést se přes to a jít dál?

Slavný herní YouTuber PewDiePie se kupodivu rozhodl pro první možnost, asi i kvůli tomu, že se tím zabývala mimojiné BBC. Reakci mohl uchopit různým stylem, od naštvaně arogantní, ublíženecky obhajující se až po vysvětlující náročnost své práce, čímž by si asi uškodil. Ale podle našeho názoru vše vzal za správný konec, vystoupení na citlivé téma zvládnul a jeho akcie tak ve finále ještě stouply.

"Když sleduji tolik lidí, které mé výdělky vytočily, je to prostě smutné. Připadá mi, že celý svět se stará o to, kolik peněz vydělám, více než to zajímá mě samotného. To, že jsme přispěli milion dolarů na charitu, už nikdo nenapsal, ale tady tomu se věnuje každý," řekl ve speciálním videu.

PewDiePie se domnívá, že neexistuje pádný důvod, proč by cizí lidé měli řešit výši jeho bankovního konta. Pro něj samotného prý znamená hlavně to, že se nemusí každý měsíc stresovat, z čeho zaplatí drahé bydlení ve Švédsku, jako když vyšel ze školy a zkoušel se po nějaký čas živit jako prodavač hotdogů, aby přežil.

Jak s penězi naloží, to neodhalil, ostatně do toho ani nikomu nic není. Podle něj je vcelku logické, že když má devět miliard shlédnutí na Youtube a jsou u nich reklamy, že se to pak projevuje "na něčem dalším".

"Mohl bych vám vyprávět, že má práce zdaleka není jen o sezení před počítačem, ale hateři budou stejně hatovat vždycky, že? Nebudu vám také zkoušet namlouvat, že peníze nesnáším nebo že pro mě peníze nic neznamenají, protože jsou důležité pro každého. Dělám pouze to, co mě baví, tedy zábavná videa, můžete to zkusit také," uzavřel PewDiePie, který ještě v závěru přečetl pár častých komentářů:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments