If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Piráti obešli požadavek na Origin u BF3

"Služba pro majitele originálky".

Ne že bychom odteď začali psát o každém obejití ochrany, ale v tomto případě uděláme výjimku. Jedná se totiž o odstranění požadavku nainstalovat si do počítače klient Originu, abyste vůbec mohli hrát krabicovou PC verzi Battlefield 3. Všimla si toho Gamasutra.

"Tento soubor věnujeme všem našim fanouškům na celém světě, kteří si koupili hru BF3 legální cestou a nechtějí si instalovat trojan od Electronic Arts pro hraní online," napsala pirátská skupina Razor 1911, když vypustila upravený .exe soubor. S ním už Origin pro hraní Battlefieldu 3 mít nemusíte.

Povinnost mít na počítači nainstalovaný klient Originu a vytvořit si na něm uživatelský účet byla terčem kritiky ze dvou důvodů. Jednak protože jde o další program, který musí běžet na pozadí. Pokud by každá hra měla takovou vlastní doprovodnou službu, jako je Steam, Rockstar Social Club či Games for Windows Live, hráč by si těmito programy časem zanesl PC.

A hlavně se v létě zjistilo (Tom's Hardware, Giant Bomb), že Origin v podstatě lze považovat za spyware, neb může posílat vaše osobní data třetím stranám nebo sledovat, co všechno máte v počítači, a odesílat to přes internet.

Videorecenze BF3 od Eurogameru
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments