If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pixelartová rubačka od nizozemského umělce se inspiruje osmdesátými léty

Battle Axe už za týden krabicově i u nás.

Battle Axe, inspirovaná klasickými dobrodružnými hrami osmdesátých a devadesátých let, je arkádová izometrická rubačka od velezkušeného nizozemského umělce Henka Nieborga, specializujícího se na pixelovou grafiku. Battle Axe nabízí prvotřídní podívanou, žánrově věrně zpracované herní mechanismy a hudbu od legendární videoherní skladatelky Manami Macumae. Milovníci retro her se mají na co těšit!

Kam jen sahá paměť vaše i vašeho lidu, tyranizuje Mercii – vaši rodnou zemi – Etheldred, despotická čarodějnice přebývající ve zdánlivě nedobytné věži ve vzdálených ledových pustinách severu. Každých sedm let vysílá své armády na jih, aby tam v každé obci vybrali obyvatele, kteří jí budou sloužit jako otroci, po nichž se pak nadobro slehne zem.

Napříč Mercií je rozeslána výzva hrdinům žádající je, aby její krutovládu ukončili. Na ni zareagují elfka, mág a drancovník. Neváhejte a připojte se ke skupině nebojácných hrdinů vydávajících se na dobrodružnou výpravu s cílem vymýtit zlo z vaší země a porazit Etheldred jednou provždy!

  • Pixelová zábava: Dobrodružství pro všechny milovníky pixelové grafiky, se skvostně navrženými postavami i prostředími, které si budete vychutnávat na každém kroku.
  • Dobrodružná rubačka: Dobře známá, přesto svěží hratelnost přinášející nové herní prvky, vylepšené ovládání a na pixel přesné animace.
  • Nadčasové melodie: Nádherný soundtrack od legendární japonské skladatelky Manami Macumae.
  • Sami nebo ve dvou: Vyberte si jednoho ze tří detailně zpracovaných hrdinů a vydejte se na cestu sami nebo s přítelem v lokální kooperaci.
  • Inspirace klasikami: Hra se nechala inspirovat takovými herními klasikami, jako je Gauntlet nebo Golden Axe.

Pixel-art izometrická rubačka Battle Axe vyjde krabicově pro herní konzoli PlayStation 5 18. listopadu 2022. Fyzická Special Edition v přebalu s exkluzivním obrázkem obsahuje navíc původní herní soundtrack na CD, oznámil distributor HYPE.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments