If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlanetSide 2 formálně představeno

První informace o nástupci online legendy.

Vedle Starhawk pro PS3, Tribes: Ascend a budoucího projektu od Bungie pro Activision se o srdce fanoušků masivně multiplayerových sci-fi stříleček bude ucházet i Planetside 2. To je ta hra, kterou Sony Online upřednostnila před zrušeným The Agency a o které se dříve mluvilo jako o Planetside Next, nástupci kdysi populární a v řadě ohledů revoluční MMOFPS z roku 2003.

Formální představení dvojky dnes nepřekvapilo téměř ničím. Možná snad jen tím, že bude opět pouze pro PC...? Znovu se ocitneme v persistentním online světě, ve kterém budou hráči zastávat rozličné role v boji (vrátí se některé z prvního dílu) a postupně se vyvíjet jejich schopnosti.

Na výběr bude ze tří hratelných frakcí a to Terran Republic, což je autoritativní vládní strana, která se snaží vojenskou silou udržet nadvládu nad obyvateli kolonií. Jejím protikladem budou rebelové z New Conglomerate a do toho se ještě občas přimíchá frakce Vanu Sovereignty, která má disponovat nějakou pokročilou technologií. Co ale budou mít všechny společné, jsou vozidla a vznášedla, spatřená i v ranním traileru.

Planetside 2 vyjde na jaře 2012, čemuž bude předcházet betatest s přednostním přístupem pro hráče jedničky. Cenu ani obchodní model zatím neznáme. Jisté je, že na Sony Online bude vyvíjen velký tlak od konkurenčních her, aby i druhé Planetside učinila free-to-play. Pokud můžeme tipovat, od začátku tak neučiní, protože na to se hra tváří až moc áčkově a je příliš dlouho/drahá ve vývoji (stejně jako nový, ještě neoznámený EverQuest).

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments