If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Plants vs Zombies 2 prý není prošpikováno F2P platbami

Jak budou fungovat a jak se na tom podepsali EA?

Radost z včera odpoledne ohlášeného Plants vs Zombies 2 kalil jen obchodní model Free-2-Play, který vyvolal oprávněné obavy části hráčů, zda hra nebude doslova prošpikována povinnými mikrotransakcemi, když se její základní verze šíří zdarma. Tvůrci se proto museli pustit do uklidňování publika, nebo se o to alespoň pokusit svými sliby, které možná vlijí trochu naděje i do vašich žil.

Podle magazínu EDGE prý nepůjde o ten typ hry, kde musíte něco platit každou chvíli. Jak zjistli, v PLants vs Zombies 2 nebudou nijak omezeny životy ani energie, takže máte-li patnáct hodin času, můžete klidně celou hrou projít bez placení. Hra prý není naplněna zdmi, přes které se bez poplatku nedostanete, neobtěžuje např. nucením k pozvání přátel z Facebooku, ani nevyžaduje placení pro dostání se do příštího levelu.

Zdejší mikrotransakce za skutečné peníze mají podle EDGE spočívat například v permanentním navýšení startovní hodnoty slunce, nebo že začnete již s některými květinami. "Dlouho jsme hledali vybalancování, jak tuto oblast uchopit správně, nechceme hráčům kazit zážitek," neurčitě uvedl producent hry, čímž nás zase vrátil do stavu pozornosti.

Jak vysvětluje, akvizice PopCapu ze strany EA prý vývoj Plants vs Zombies 2 na denní bázi nijak neovlivnila. EA je prý nijak nenutili k Free-2-Play, oni sami by si tento obchodní model vybrali tak jako tak, stejně jako v jejich dřívějších titulech.

Comments