If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oficiálně a lákavě

+ netradiční model Founder's Edition.

Po mnoha řízených či nechtěných únicích došlo konečně k oficiálnímu oznámení multiplayerové střílečky Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville pro PC, PS4 a X1.

Co dosud působilo jako tuctovka, která po předešlých dílech Garden Warfare moc lidí netankovala, je nyní zajímavé hned v několika ohledech, aneb PopCap Games a EA nakonec příjemně překvapili.

Třeba existence Founder's Edition za 30 dolarů, která odteď až do 18. října poskytne po dobu šesti týdnů postupnou ochutnávku herních lokací a šesti MP režimů. Aneb takový nezvykle dlouhý předčasný přístup směřující k plné verzi, která patrně bude nabízena za plnou cenu, nikoli jako Free-2-Play. Founder's Edition bude zakoupitelná jen do konce září (nebo v rámci služby Origin Access Premier) a získání odměn je podmíněno přihlášením se do hry aspoň jednou týdně.

Dalším lákadlem je, že po jednotlivých regionech Neighborville s pestrou krajinou (města, obrobité stromy, Divoký západ) se můžete volně pohybovat, aneb něco, co zní jako otevřený svět. Coby počáteční rozcestníky poslouží dvě "sociální" oblasti na severu rozlehlé mapy (Zomboss HQ a Dave Manor), kde se stejně jako v Destiny nejprve setkáte se spoluhráči, hodíte řeč či se natrénujete.

Hra podporuje gaučový či online co-op split-screen v každém ze svých režimů, což rozhodně není standardem. Pořádný upgrade prodělala oproti Garden Warfare 2 také grafika, která s novými shadery vypadá trochu jako animovaný film.

Design nových rostlin a zombíků se dle videa jeví velmi originálně a zábavně (viz muchomůrka, pařez, létající talíř, 80's Action Hero či Electric Slide), tvůrci si s jejich vzhledem a animacemi evidentně vyhráli - celkem tu bude 20 tříd postav na výběr, což je opět více než u jiných her tohoto druhu hned od začátku.

Podrobnosti na homepage, kde jsou také HW nároky PC verze.

Comments