If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Plánují se další hry podle Barbara Conana

Majitel licence už shání vývojáře.

Máte rádi fantasy svět, který vytvořil Robert E. Howard? Máme pro vás dobrou zprávu. Nejspíš se dočkáme dalších několika her s autorovou nejslavnější postavou - Barbarem Conanem.

Majitel licence Paradox Entertainment se dal dohromady s agenturou Digital Development Management a společně se snaží najít vývojáře a distributora nějakých dalších her s touto licencí.

Co to znamená? Že se zatím nejspíš ani neví, co by to mělo být za hry. Paradox má jenom licenci a chce peníze z poplatků, agentura DDM nic nevymýšlí, ta jenom shání vývojáře. Až na těch nejspíš bude vymyslet námět, nechat si ho schválit a pustit se do hry. Takže kdepak, za rok nejspíš žádná hra s Conanem ještě nebude!

Otázkou je, jak moc se do této licence pohrnou distributoři. Hry s Conanem totiž zatím příliš úspěch nezaznamenaly. THQ vydal v roce 2007 titul Conan, což byla kopie God of War. Dostal celkem slušné recenze, ale neprodával se. V roce 2008 zase Funcom vydal MMO Age of Conan, ale ani to příliš nevydělává. Funcom možná i kvůli tomu musel kvůli finančním problémům vyhodit 20 procent zaměstnanců.

Popularitě Conana ale může pomoci fakt, že příští rok půjde do kin filmový remake.

Comments