If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS2 má už 140 milionů prodaných kusů

Konzole od Sony slavnostně bilancuje!

Konzole PlayStation 2 (PS2), nezpochybnitelný lídr předchozí generace konzolí, slaví malé výročí - neuvěřitelných devět let aktivního působení na herním trhu. Za tu dobu se stihlo v celosvětovém měřítku prodat na 140 milionů kusů tohoto herního systému a jenom v USA jej má mít údajně každá třetí domácnost.

Přičemž právě americký trh je pro tohle výročí důležitý, protože to byl závěr října roku 2000, kdy se PS2 premiérově objevila na trhu za velkou louží. V Evropě tomu bylo až o měsíc později. A je-li tak řeč o USA, sluší se zmínit, že jenom v tomhle regionu se mělo prodat na 500 milionů PS2 her.

V globálním počítání tu je pak info o počtu 485 vývojářských studií, které tu stihly vyprodukovat na 10,000 her. Včetně jedné z nejpopulárnějších značek - SOCOM, která se dokázala prostřílet do jinak málo využívaného online světa, v němž zaregistrovala přes 530 milionů hodin hraní - ekvivalent 60,000 let.

PS2, na kterou se přitom stále připravují nové hry a se kterou se v prodejních hitparádách stále počítá, tak díky své oblibě zaujímá historicky první místo mezi vůbec nejpopulárnějšími konzolemi. Počítaje v to také handheldy jako Game Boy (119 milionů) a Nintendo DS (108 milionů). Ovšem druhý jmenovaný, podobně co Wii, klepe čím dál hlasitěji na dveře. Přičemž Wii má před sebou ještě původní PlayStation, která prodala 102 milionů kusů!

Tagged With

Comments