If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 4.5 má být upgradovanou konzolí

Zajímavá šuškanda.

Neoficiální obrázek.

Není to tak dlouho, co Microsoft veřejně uvažoval o vylepšeném modelu Xbox One, ale možná ho i v tomto směru předhoní Sony.

Ta prý už poskytla úzkému okruhu předních vývojářů specifikace interní údaje o přípravě PlayStation 4.5 - upgradovaného modelu stávající konzole PS4, což by v případě potvrzení byla přelomová zpráva, která může zpomalit tempo odbytu stávajícího modelu.

Od vícero na sobě nezávislých zdrojů to na GDC zjistilo Kotaku, kterému to asi na nějaké kalbě prozradili až moc ukecaní tvůrci her.

Co má nová PS4.5 (neoficiální název) s upgradovaným grafickým čipem umět navíc? Předně to má být hraní až v rozlišení 4K, tedy dvojnásobku pixelů oproti současnému standardu 1080p na PS4. Ta dosavadní umí jen přehrát 4K fotky a videa, ale ne hry.

Nový grafický čip má také umožnit dát do her více efektů a grafických detailů. Nehledě na to, že větší výpočetní výkon také pomůže hrám pro virtuální realitu PlayStation VR, kde je bezpodmínečnou podmínkou běh v 60fps (bez toho Sony rozpracované hry vrátí vývojářům a nepustí je dál ve schvalovacím procesu).

V tuto chvíli není jasné, jestli PS4.5 (nebo PS4k? :) stihne dorazit na trh letošní Vánoce, dle některých vývojářů to není moc pravděpodobné. Vyšší výkon se každopádně bude novým hrám v příštím roce určitě hodit, smazalo by to rychlé zestárnutí nynějšího HW v PS4 (oddálilo by to PS5) a těžit by z toho mohli v důsledku i PCčkáři. Zůstává však spousta neznámých, např. jestli by některé nové hry běžely výhradně pouze na PS4.5 nebo jak by se řešila zpětná kompatiblita s původní PS4.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments