If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 4 je levnější díky vyhození kamery Eye z balení na poslední chvíli

Může tak mít o 100 eur nižší cenu než Xbox One.

Sony chtěla "vyhrát" E3 nad konkurencí a byla pro to ochotna udělat cokoliv. Tehdy se ji to podařilo, částečně i bez vlastního přičinění, ale až dodatečně vyplavalo na povrch, proč tomu tak bylo.

Je s podivem, že si této skutečnosti nikdo z novinářů nevšiml dříve nebo že to Microsoft nevyužil při své argumentaci (dost možná to také nevěděl). Nicméně nextgen válku to docela může ovlivnit, protože cena u obou konzolí se tím pádem nedá vedle sebe přímo porovnávat, když jedna senzor obsahuje a druhá ne.

PlayStation 4 je prý o 100 dolarů/eur levnější (399) než Xbox One (499) hlavně kvůli odstranění kamery PS4 Eye ze základního balení.

Zjistilo to IGN z vícero zdrojů, které mu pod podmínkou anonymity sdělily, že ještě na jaře Sony měla počítat s obsažením kamerky ke každé konzoli (jako je Kinect automaticky u každého Xbox One ať ho chcete nebo ne). Ale na poslední chvíli si to prý rozmyslela a udělala z kamerky jen dodatečné příslušenství (za 60 dolarů), které se dá dokoupit, aby dosáhla na nižší cenu PS4.

Dosud se počítalo s tím, že PS4Eye bude přiložena u každé konzole, takže Sony prý musela (potichu) informovat obchodní partnery o změně, kteří to samozřejmě nikde vehementně nerozhlašovali.

Absence kamerky u konzole učinilo PS4 cenově přístupnější (na rozdíl od kritizovaného přibalení Kinectu ke každému Xbox One), ale zase se to promítne na výrazně nižší podpoře her než u konkurenční konzole, kde se pohybový ovladač často vynucuje. Na E3 prý byly ukazovány jen dvě takové (Drive Club a techdemo PlayRoom) z celkových čtyřiceti PS4 titulů na výstavě, což hovoří jasnou řečí.

Nejdůležitější na všem je fakt, že vyhozením kamerky ze základního balení PS4 ztrácí smysl jedna z mohutně propagovaných vlastností ovladače DualShock 4 - světelný LED panel - který barvami reaguje na situaci ve hrách či rozpozná pozici před televizí v coopu. Bez kamerky přijde konzole o tuto funkcionalitu, ale trápit to asi bude málokoho, jestliže ušetří nemalou částku při nákupu.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments