If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 cena činí 399 a 499 eur, venku 12. a 19. listopadu 2020

Právě oficiálně oznámeno.

Sony před pár minutami ve svém oficiálním streamu oznámila vše, na co jsme dlouho čekali.

PlayStation 5 bude stát opravdu 499 eur za model s Blu-Ray mechanikou a jen 399 eur za digitální model bez mechaniky. Zdroje obchodu Micromania a další z minulých dnů se tedy nepletly.

Trochu zamotané je to s datem vydání: 12. listopadu 2020 přijde na trh v USA, Kanadě, Japonsku, Mexiku, Austrálii, Novém Zélandu a Jižní Koreji. Čili jen o dva dny později než Xbox Series X a S, což bude pikantní souboj.

O pár dnů později, 19. listopadu 2020, dorazí do zbytku světa (krom Činy), včetně České republiky. Důvody tohoto nevelkého rozestupu zatím nejsou známy, včera se mluvilo o rozvozu zásob letecky pro urychlení distribuce.

Na cenu PS5 v korunách zatím čekáme, nyní, ve středu ve 23:00, zatím tato informace není dostupná z oficiálních kanálů, ani u obchodů, ale určitě to nebude dlouho trvat a dozvíme se ji. UPDATE - už je zde.

Oficiální předobjednávky začnou u vybraných obchodů už zítra, tedy ve čtvrtek, 17. září, to je oficiálně jisté. Pokud by sedělo, co uniklo v podvečer z Micromania, pak by to bylo přesně v 9 hodin ráno.

Micromania také předpovídala, že zásoby PS5 tam budou rozebrány během čtyř dnů - není tedy radno příliš váhat, protože i velká země jako Francie prý dostane jen extra limitovaný počet kusů. Každý zákazník z tohoto obchodu proto smí předobjednat pouze jednu konzoli na své jméno (i omezený počet kusů příslušenství), přednostní rezervací budou mít tamní prémioví zákazníci, což je placená služba Micromania.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments