If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 prý nabízí 664 GB reálně využitelného místa

Operační systém zabere méně než na Xboxu.

Pokud by se nadcházející konzole posuzovaly čistě jen podle toho, která uživatelům nabízí větší prostor pro instalace her, vyhrál by Xbox Series X s 802 GB využitelného místa (jeho SSD má 1 TB, z čehož pak ve skutečnosti je 930 GB mínus operační systém).

Jak během víkendu vyplynulo z neoficiálních zjištění od lidí, kteří měli praktickou zkušenost s otestováním PlayStation 5 zřejmě kdesi v Rusku (viz ResetEra), na ní máte mít údajně k dispozici pouze 664 GB volného místa.

Má se za to, že každá konzole PS5 nabízená v obchodech bude obsahovat rychlý SSD s celkovou kapacitou 825 GB, z nichž lze po naformátování atd. reálně využít 768 GB a z toho ještě ukousne operační systém konzole 104 GB. Čili systém PS5 zabírá o trochu méně místa než ten xboxový se 128 GB.

Co myslíte, bude vám to stačit, nebo to vnímáte jako nějaký problém, kvůli němuž si časem pořídíte nějaké rozšířitelné úložiště či počkáte na budoucí, zatím nepotvrzený model s větší kapacitou...?

Jedna z prvních předváděných her, Astro's Playroom, prý zabere pouze 2,4 GB, což je legrace. Odpovídá to menší povaze titulu, tzn. není to vzorek velikosti budoucích PS5 her, ty budou podstatně větší, jako Demons Souls remake či remaster Spider-Mana.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments