If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 až v roce 2020, otočil analytik

A co bude dál s PS4 Pro?

Je to otázka za milion dolarů. Kdo na ni zná odpověď, ten z toho může po obchodní stránce dost vytěžit. Jenže v současnosti to možná přesně nevědí ani v Sony, takže nezbývá než spekulovat...

Neoficiální koncept

K tomu je samozřejmě nejpovolanější analytik Michael Pachter, který byl hostem "The 1099" podcastu (link) a vyslovil tam své současné předpovědi. Nikoho to nic nestojí ani to není trestné, takže proč ne?

Domnívá se, že PlayStation 5 přijde na trh nakonec až v roce 2020. Je o změnu jeho názoru, protože ještě letos v červnu po E3 věštil už konec roku 2019. Proč tomu tak je?

"Sony rýžuje na PS4 tolik peněz, že si myslím, že s tím budou pokračovat, dokud jen budou moci. Přirozeným vývojem by mělo být povýšení PS4 Pro do pozice standardní konzole namísto dosavadní obyčejné PS4, včetně snížení ceny PS4 Pro na 250 dolarů, jakmile budou moci. To jim umožní opětovné prodloužení životnosti."

Pachter tipuje, že PlayStation 5 bude jejich prvním opravdovým 4K zařízením. A to samozřejmě neuvedou na trh dříve, než zpomalí sláva PS4, což se prý hned tak nestane.

Analytik nepředpokládá, že by tempo prodeje PS4 (Alza.cz) ve 2018 zpomalilo, možná až ve 2019, což má Sony přinutit, aby se do toho opřeli a připravili PS5 na 2020.

Co si o tom myslíte vy? Dává to logiku? Nepřipadá vám, že je 2020 příliš pozdě? Pokud by tomu tak opravdu bylo, poskytlo by to Xbox One X tříletou dominanci ve výkonu. To by se asi těžko zkousávalo, pokud by všechny multiplatformní hry od třetích stran běžely a vypadaly nejlépe na X1X, lze čekat, že to Sony nebude chtít dopustit...

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles