If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

"PlayStation je jed," říká prezident

Venezuelský prezident Chávez hry nerad.

Venezuelského prezidenta Hugo Chavéze patrně nikdo vyjma hrstky zarytých tuzemských marxistů nebere vážně, ale některé z jeho výroků si přesto čas od času zaslouží zmínku.

Nejnověji se totiž Chávez ve svém televizním pořadu vyjádřil na adresu herní konzole Sony PlayStation, která prý není "nic jiného než jed", který "naše děti vede po kapitalistické cestě do pekel".

"Ty hry, kterým říkají PlayStation, ty nejsou nic jiného než jed. Učí vás zabíjet. Jednou do nich dali i moji tvář a řekli: 'Musíte najít Cháveze a zabít ho'. Zdá se mi, že tyhlety hry, ve kterých bombardujete města nebo prostě házíte bomby, prodávají kapitalistické země proto, aby rozsívaly násilí a prodávaly zbraně," filosofoval prezident Venezuely.

Podle něj také hry pro PlayStation "propagují potřebu cigaret, drog a alkoholu, aby je [kapitalisté] mohli prodávat. Kapitalismus je cesta do pekel."

Chávez na to navázal apelem na místní továrny a výrobce hraček, po kterých např. chce, aby přestaly vyrábět "kapitalistické panenky Barbie" a nahradili je tuzemskými produkty.

Připomeňme, že venezuelský prezident už si dříve rýpnul do Nintenda za jeho "sobeckost, individualismus a násilí". Teď už jen čekáme, kdy to schytá i Microsoft.

Tagged With

Comments