If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation VR skoro na milionu prodaných kusů

Sony zvyšuje výrobu.

Mnoho významných her s podporou tohoto zařízení zatím nevylezlo (byť jich má být nyní venku už 100), ruch okolo něj rychle vyšuměl a některé osobnosti branže připisovaly vítězství na poli virtuální reality HTC Vive (překonávající Oculus Rift), ale s řešením Sony se do budoucna počítat rozhodně musí.

Dle dnešního oficiálního oznámení dokázala k 19. únoru 2017 prodat celkem 915 tisíc kusů PlayStation VR (Alza.cz). Čili sáhl po něm každý šedesátý majitel PlayStation 4 (konzoli má doma 55 milionů lidí).

Je to lepší výsledek, než firma předpokládala, i kvůli nedostatku kusů na některých západních trzích, který panuje od říjnového uvedení na trh.

Sony v této souvislosti zmínila, že zvyšuje výrobu, aby lépe uspokojila poptávku. Vedle toho bude pokračovat v podpoře vývojářů (aktuálně 360), kteří kutí hry pro PSVR (momentálně se plánuje na 220 titulů).

Na nerentabilitu vývoje VR her si v prosinci postěžoval tvůrce DayZ, podle nějž nedokáží vydělat ani na výplaty vývojářů. Nelze se proto dle něj divit, že jedinou schůdnou cestou je vzít peníze od někoho jako Facebook a za ně dělat exkluzivní hry.

Nejvíce si Sony do budoucna slibuje od PSVR podpory v Ace Combat 7, Final Fantasy 15, Steel Combat, Tekken 7, Farpoint and Gran Turismo Sport. Letos má vyjít stovka nových PS VR zážitků.

Tagged With

Comments