Skip to main content

PlayStation zažila nejlepší únor všech dob a šeptanda o Slim modelu PS5 z Austrálie?

Ale není to tak žhavé...

Není to způsobeno nějakou dechberoucí exkluzivitou, kterou by prostě každý musel povinně mít. Vězí za tím pouhý fakt, že konzole se stala snáze sehnatelnou pro kohokoli, na rozdíl od minulých let.

Sony se pochlubila, že v měsíci únoru 2023 dosáhla rekordních prodejů PlayStation 5 v USA.

Takto silný únor ještě nikdy značka PlayStation nezažila. PS5 totiž předhonila i čísla z února 2005, kdy trhu dominovala PS2.

V USA se totiž prodalo 533 tisíc kusů, díky čemuž se PS5 stala nejžádanější konzolí ze všech (Switch je druhý a Xbox Series třetí). Zákazníci v daném měsíci utratili nejvyšší částku za herní hardware od 2009.

Ze software zvítězilo dle očekávání Hogwarts Legacy, které se zároveň stalo silnou motivací pro přechod na současné konzole, jelikož verze pro PS4 a Xbox One zatím nejsou k dispozici. Modern Warfare 2 je druhé a Dead Space Remake třetí, čili sci-fi horor měl velmi silný i druhý měsíc na trhu.

Mezitím z Austrálie dorazily zajímavé drby o potenciálním vzniku nového Slim modelu PS5.

Tamní přední obchod The Good Guys, který patří mezi ty největší, totiž zřejmě předčasně zalistoval do nabídky PS5 Slim.

V oficiálním designu a fontu, který běžně používá Sony pro své produkty, se tam píše, že "tento model poskytuje nový, tenčí design konzole, abyste měli doma dechberoucí HDR zážitky a vizuál, ať už patříte mezi náruživé hráče nebo diváky streamovaných filmů a seriálů na vaší televizi".

Znamená to snad, že je oficiální ohlášení PS5 Slim na spadnutí, a že tedy četné spekulace z minulosti nelhaly?

Bohužel nikoli. Později vyplavalo na povrch, že to není tak žhavé, jak to vypadá. Obchod totiž pouze použil starý popisek z PS4 Slim a změnil ho na PS5, tudíž to přestalo působit věrohodně, nýbrž jen jako přehnaně agilní správce obchodu myslící na budoucnost, nikoli jako únik interních informací.

Read this next