If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Po odhalení Neo a Scorpio přestali lidé kupovat konzole

Tvrdí to největší obchod.

Když skončila letošní E3, řada komentátorů se ptala, jestli bylo vážně moudré od Sony a hlavně od Microsoftu ohlašovat své příští konzole tak předčasně. Zda jim to náhodou neuškodí, když všichni vědí, že za rok a půl přijde něco s tří až čtyřnásobným výkonem.

Finnanční výsledky amerického specializovaného řetězce GameStop potvrzují, že obavy byly na místě. Odbyt konzolí (hardwaru) mu totiž ve druhém čtvtletí spadl meziročně o celou třetinu, což připisuje právě na vrub ohlášení Xbox One Scorpio a PS4 Neo.

Zákazníky to prý dokonale odradilo od pořízení současných strojů (starých modelů konzolí), když věděli, že bude něco mnohem lepšího. Tedy... ne že by to v naší branži nebylo předpokládané, ale pokud to firmy vyloženě takto řeknou na plnou pusu a nový produkt stále ne a ne dorazit, zjevně to škodí. Asi jako kdyby Apple slibíl a masivně vábil, že za rok uvede mnohem lepší iPhone než ten aktuální na trhu.

Proti této teorii nicméně hovoří pokles tržeb i ze samotných her: meziročně o 18 procent. Prý chyběly loňské bestsellery jako Batman: Arkham Knight a The Elder Scrolls Online, když je DOOM, Uncharted 4 a Overwatch nedokázaly úplně nahradit.

Zajímavé také je, že 37 procent prodejů Xbox One S (Alza.cz) lidé hradili kredity, které nastřádali za bazarový odprodej něčeho staršího. Z prázdninového zájmu o Sko je údajně řetězec nadšen a to samé čeká od 1 TB verze.

Mimochodem, na trh do Velké Británie přišlo pouze 7 tisíc kusů Xbox One S 2 TB, proto to bleskové vyprodání . Dle našich odhadů tím pádem do ČR, na nesrovnatelně menší trh, muselo dorazit maximálně jen tak pár stovek kusů.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments