If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Po odhalení Wii U spadly akcie Nintenda

Akcionářům se asi konzole nelíbí.

Hodnota akcií společnosti Nintendo je v současnosti na nejnižší hodnotě za posledních pět let. Podle analytiků si po odhalení Wii U nejsou akcionáři tak jistí, že se Nintendu podaří zopakovat úspěch s konzolí Wii. A tak raději své podíly prodávají, čímž se snižuje hodnota celé firmy.

Chápeme, že hráče moc tahle čísla nezajímají (pokud nejste hráč a zároveň nemáte akcie Nintenda), ale je to rozhodně zajímavá reakce na odhalení Wii U. Většinou, když nějaká společnost zveřejní nějaký svůj nový hardware, akcie stoupají.

"Očekávalo se u nástupce Wii hodně, ale výsledek za moc nestál," tvrdí Yusuke Tsunoda, finanční analytik. "Lidé očekávali, že uvidí něco víc na takové události, jakou je E3."

Zatím není jistá cena Wii U, ale prezident Nintenda Satoru Iwata naznačoval, že by se mohla v Japonsku pohybovat okolo 20 000 yenů, což je v přepočtu asi 4150 Kč. Tento odhad pochází z japonského tisku, kde byl s Iwatou rozhovor. Cena by tedy byla na stejné úrovni, jako za kolik se v USA prodává Nintendo 3DS.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments