If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Po roce cracknuli Injustice 2 a říkají, že Denuvo ho zpomaluje

Může za sekání při boji?

Když s tím samým minule na Redditu vyrukoval bulharský cracker Voksi (v souvislosti se Sonic Mania Plus), skončilo to nečekaně promptním zátahem v jeho domově, zabavením počítačů a ukončením kariéry.

Nyní učinili to samé zástupci pirátské skupiny CODEX, kteří nyní, rok a čtvrt po vydání v květnu 2017, konečně dokázali cracknout bojovku Injustice 2 (Alza.cz) opatřenou též Denuvo.

Tvrdí, že při pohrábání se ve zdrojovém kódu hry objevili příčinu potíží některých lidí s mírným zasekáváním, pokud hrajete za Gorillu či Robina (Steam fóra). Viníkem má být podle nich právě nepopulární ochrana.

"Například pokud Robin vytasí jeden ze svých speciálních útoků, kterým je hození kouřové bomby na zem, Denuvo začne zapisovat soukromý klíč do paměti. To pak naplní vyrovnávací paměť a když je klíč zpět obdržen ochranou Denuvo, hra začne vykonávat protipirátské ověřování."

Pro mnohé to není žádné překvapení, protože s něčím obdobným se potýkal už předtím Tekken 7 též s Denuvo, leč tam to bylo opraveno patchem. Oproti tomu v Injustice 2 si pro řešení zmiňovaných problémů údajně musíte koupit výkonnější procesor.

Výrobce Denuvo zatím na toto obvinění nijak nereagoval, vše se patrně odvíjí od toho, jakým způsobem je ochrana do té které hry implementována, resp. na kterých místech se provádí kontroly, aby nešlo vytvořit jednoduchý crack obejitím verifikace při běžném spouštění.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments