If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První recenze Wii Sports Resort

A hodně vysoká známka, stejně jako prodeje.

Nástupce nesmírně populárních Wii Sports - hra Wii Sports Resort, která se na trhu objeví už 24. července, má za sebou první a to hodně pochvalnou recenzi. Oficiální Nintendo magazín téhle rozmanité kolekci miniher udělil (překvapivě:o) vysokou známku 94% s tím, že jde o titul, který fanoušci prvního dílu prostě musí za každou cenu mít!

Největší porci pozornosti dostalo v redakci zmíněného magu šermování s tím, že pokud by nová Zelda skutečně měla jít v těchto šlépějích a koncepci, bylo by to prostě senzační. Redaktory potom příjemně překvapil Table Tennis, který má být docela realistický s možností míček roztočit. Dalším příjemným překvapením pak mají být Air Sports, které dokonce evokují herní klasiku jménem Pilotwings, resp. jdou směrem, jak by tenhle produkt na Wii asi měl či mohl vypadat.

Není bez zajímavosti, že hra Wii Sports Resort se v prvním týdnu v rodném Japonsku dočkala skvělého přijetí. Za první den se rozebralo na 155 tisíc kusů a v rámci počítání startovního týdne na trhu (což je ten minulý) se s přehledem vyhoupla do čela japonské herní hitparády, registrující 360 tisíc prodaných kusů.

Wii Sports Resort je přitom stejně, co její předchůdce, kompilace snadno přístupných miniher určená casual hráčům, s tematickým umístěním na tropický ostrov. Dočkáte se kratochvílí typu házení plastového talíře vašemu psovi, či o něco odvážnějších aktivit, kam patří jízda na vodním skútru. A nebo již výše zmíněného sportování. K tomu vám podá pomocnou ruku Wii MotionPlus nástavec, umožňující přesnější práci na pohyb citlivého ovladače.

Třebaže se načasování příchodu na evropský trh (24.7.) nezdá úplně nejšťastnější, Wii hry se prodávají kontinuálně. Takže lze opět čekat, že se např. o letošních Vánocích s Wii Sports Resort potkáme v žebříčku nejprodávanějších her měsíce.

Comments