If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PREVIEW datadisku Diablo 3: Reaper of Souls

O nové postavě, prostředí, příběhu, trvanlivosti i lootu.

Po nedávném spuštění teaser stránky s odtajněním názvu byla dnešní polední konference Blizzardu v Kolíně nad Rýnem pouhou formalitou. Zato jsme se dozvěděli spoustu informací o docela bohatém obsahu.

Datadisk Reaper of Souls přidá do Diablo 3 šestou třídu hrdiny, Křižáka hodícího se pro boj na střední vzdálenosti, který je podobný paladinovi z druhého dílu. Má v rukou štít a středověkou zbraň cep. Tvůrci ho popisují jako "válečný stroj s lidskou tváří a se spartánským nádechem." Mezi jeho schopnosti patří praštění štítem, ozáření štítem, které oslepí nepřátele, a také vyvolání déště z nebe, který způsobuje zranění.

V nové kapitole singleplayerové kampaně, ve které se v temném městském prostředí v západním království Westermarch (opět náhodně generovaném) postavíte Malthaelovi, Andělovi smrti (Diablo je totiž poraženo) podobnému Lichovi. Rád by zničil všechny démony, ale zároveň moc nemusí ani lidi. Dokáže se svou legií poštvat padlé proti jejich milovaným i vyždímat duši ze svých obětí. Z nových druhů monster se těšte na padlé Death Maideny, Seraphy kouzlící na dálku, vyvolávače mrtvých či mohutné popravčí.

Maximální level se zvýší na hodnotu 70, což znamená nové schopnosti a runy i pro ostatní herní třídy. Navíc bude lépe vybalancováno generování lootu, čímž chce Blizzard vyslyšet nářky fanoušků Diabla 3. S tímto novým systémem, kterému říká Loot 2.0, se bude kořist objevovat méně často, ale bude lepší a dávat více smysl, nehledě na tzv. Smart Drop, který přizpůsobí statistiky, aby vše sedlo vaší postavě, což je převzato z portu pro konzole.

Oznamovací trailer

Pro srovnání: zatímco v 3. aktu základní hry typicky najdete 256 obyčejných předmětů, 399 modrých, 275 žlutých a jeden legendární, tak v Reaper of Souls to bude 73 bílých, 266 modrých a 83 žlutých, plus nejméně šest legendárních pro změnu vaší sestavy. Ve hře také potkáte navrátivší se mystickou řemeslnici, která je schopna kouzelným proutkem proměnit předměty a změnit jejich vizáž či je začarovat.

Pro delší trvanlivost do datadisku přibude také úplně jiné řešení závěru hry a to v tzv. Loot Run dungeonech. Jedná se o zhruba 15-20 minut dlouhé, kompletně náhodně generované dungeony, které by měly zbavit každého, kdo dokončí příběh. V Paragon levelech už neexistuje maximální omezení levelu a mohou do nich vkročit všechny postavy, které máte na vašem účtu.

Intro filmeček

Datum vydání Reaper of Souls pro PC není známo, ani zda se objeví na konzolích nebo jestli se neobejde bez originálu, ale bude každopádně hratelný pro návštěvníky Gamescomu. Obchod Xzone už nabízí předobjednávku za 999 Kč a tipuje jaro 2014.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments