If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Podrobnosti o formátu herního pořadu na Sport 5

Přímo od ředitele programu televize, vášnivého hráče.

Vlastní zpráva - V návaznosti na včerejší odhalení nového českého TV pořadu o hrách kontaktoval Eurogamer ředitel programu stanice Sport 5 s dalšími informacemi.

"Mohu potvrdit, že pořad skutečně vysílat budeme - čekali jsme na podpis smlouvy," vysvětlil Ondřej Koubek, proč ho teprve zařadí do programu stanice na jejich stránkách, a dodal: "Pořad bude velice podobný Game Page, což znamená, že bude představovat novinky (nejen hry, ale i s nimi spojené technologie), recenze, reportáže z akcí atd."

První díl Hrajeme s Alim bude dle jeho slov vysílán v sobotu 7.12. v 11:00 a každý další díl zase v sobotu ve stejný čas. Půjde tedy o pravidelný týdeník a jeho délka má být 22 minut.

Hosty budou herec Jakub Kohák či sportovní komentátor Jakub Vančura. Účinkujícími se stanou mimojiné ex-šéfredaktor Score Lukáš Bašta nebo Mirek "Minecrafák" (vlastnící druhý největší YT kanál v ČR po Viral Brothers s 300 tisíci odběrateli).

Ředitel programu Sport 5 nám také blíže objasnil, co má společného stanice dosud specializovaná na motoristické sporty, jak se sama popisovala, s počítačovými či konzolovými hrami:

"Tento pořad zapadá do koncepce televize SPORT 5, protože už od září začínáme pozvolna realizovat novou koncepci kanálu - od ryze motoristického programu k obecně sportovnímu a volnočasovému se zaměřením na adrenalinové záležitosti a českou scénu. Proto už je ve vysílání SPORT 5 mimo jiné magazín o paintballu, kulturistice, boxlacrossu a další. A herní magazín je jen dalším logickým krokem. Spolupráci s osobností formátu Tomáše Zvelebila velice vítáme a věříme, že i diváci jeho návrat na scénu ocení."

Ondřej Koubek má osobně z herního pořadu radost, neboť on sám je dlouholetým vášnivým hráčem a kdysi dávno nadšenecky napsal pár recenzí na modifikace F1 Challenge 99-02 a také na český přídavek do MS Train Simulatoru.

Jak Eurogamer dále zjistil, pořad Hrajeme s Alim by měl být časem dostupný i na internetu, kde spoléhá na šíření prostřednictvím spřátelených hvězd YouTube. Jinak se chce inspirovat například show Conana O'Briena, kde přední komici humorně recenzují hry, čímž by rád narušil zažité představy o herních pořadech i magazínech. Dosáhne úrovně jako následující velmi vtipná videorecenze GTA 5 ze striptérského klubu, odvysílaná pouhé dva dny po vydání hry...?

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments