If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pohybový ovladač Sony bude přesný

Víc než konkurence, EyeToy rozezná obličeje.

Když Microsoft představoval svůj Project Natal, pyšnili se tím, že jejich technologie rozeznává obličeje lidí. Sony ale na nedávném Developer Services předvedla, že jejich kamera k PS3 EyeToy už takovou věc dávno umí a tato technologie bude plně využita ve spolupráci s jejich novým, pohybovým ovladačem.

Na Developer Services ukázali, jak EyeToy rozeznává obličeje, dokonce rozeznává i pohlaví člověka, umí poznat, kde má oči, nos a uši a také, zda se usmívá nebo mračí.

Výrobcům také blíže představovali pohybový ovladač, který chtějí uvést na trh na jaře roku 2010. Představili jim knihovny a vývojářské aplikace, se kterými budou muset společnosti vyvíjející hry pro pohybový ovladač pracovat.

Sony také udělali pro časopis Edge rozhovor a řekli pár zajímavých informací. Jsou totiž přesvědčeni, že přesnost jejich pohybového ovladače nebude mít u MotionPlus od Nintenda nebo Project Natal od Microsoftu konkurenci.

"Náš pohybový ovladač bude velice, velice přesný," řekl Paul Holman. "Lidem to většinou popisuji tak, že křídou na tabuli své jméno napíšete snadno, ale zkuste si svoje jméno napsat myší," dodává Kish Hirani.

Tagged With

Comments