If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokémon Go na iOS má přístup k celému vašemu Google účtu

Vývojáři to hodlají opravit.

Pokémon Go je nyní obrovským fenoménem, ačkoli zatím oficiálně funguje pouze v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Jsou ho plné zprávy, plné sociální sítě, všude se o hře píše a Nintendo díky této hře zažívá obrovské skoky v ceně akcií, ačkoli hru nevyvinuli a mají pouze procenta ve firmě, která Pikémony licencuje.

O to děsivější bylo, když jeden technologický bloger zjistil, že když si stáhnete oficiální iOS aplikaci a přihlásíte se přes váš Google účet, hra má plný přístup k vašemu Google účtu. Tedy, může potenciálně vidět vaše e-maily, jít vám do Google Drive nebo si prohlížet fotky archivované přes Google.

Vývojáři Niantic už se k problému vyjádřili v tom smyslu, že více informací než jméno a e-mail nepotřebují a chybu opraví, ale trocha skepse zůstává. "Pracujeme na opravě klienta, který bude požadovat pouze základní Google informace," stojí ve vyjádření. Dále dodávají, že Google prověřil, že k Nianticu nešly žádné jiné informace než tyto základní a sami přístup aplikace k datům omezí, takže uživatelé nemusí nic víc dělat.

Pořád není jasné, kdy bude Pokémon Go k dispozici oficiálně také v ČR. Niantic se snaží vyřešit problémy se servery, než přistoupí ke globálnímu spuštění hry, aby nebyla problémová.

Pokud ovšem máte Android telefon, existují způsoby, jak hrát už nyní.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments