If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokračování oblíbených sérií od Eidosu jsou dva roky daleko, varuje nový majitel

Dozvuky akvizice.

V návaznosti na včerejší oznámení, že studia a značky Square Enix přejdou pod majitele THQ, tu je pár dozvuků.

Šéf skupiny Embracer, Lars Wingefors, varoval před přílišným nadšením ohledně budoucnosti sérií, které hráči tak milovali od Eidosu:

"Samozřejmě jsme velmi nadšeni z nového Tomb Raidera, ale není to jen o něm, v přípravě je celá řada velkých AAA zážitků - jak založených na známých značkách, tak na nových IP. Je to velmi zajímavý lineup".

Jedním dechem ale varoval, že tyto nové hry jsou vzdáleny aspoň ještě dva roky od vydání. Jinými slovy, pokud tedy mluvil o pokračování Deus Ex, Thiefa, Legacy of Kain apod., tak to hned tak venku nebude.

"Nejdříve nás tedy čeká pár let, kdy od námi nově převzatých studií (Crystal Dynamics a Eidos Montreal) moc velkých her nevyjde, ale pak nás od nich čekají báječné věci," slíbil. Není přitom jasné, jestli do tohoto výhledu zahrnul i toho již ohlášeného Tomb Raidera na Unreal Engine 5 (u něj se doufalo, že by snad mohl vyjít příští rok), nebo zda měl na mysli pouze nové díly zmíněných sérií výše.

Návratnost investice 300 milionů dolarů, které zaplatí Square Enix v hotovosti, odhaduje skupina Embracer na pouhé dva roky (tedy ještě před vypuštěním oněch nových pokračování zavedených sérií), prý k tomu bude stačit v podstatě jen odbyt starších her. Tento finanční výhled se ale změní, pokud by vstoupili do strategického partnerství s jednou či vícero platforem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Deus Ex

PS2, PC

Thief

iOS, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments