If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokračování Ori pod Microsoftem zřejmě nebude kvůli toxické kultuře studia

+ reakce zakladatelů na zvěsti.

Dosud se to zdálo jako naprostá idylka. Roztomilá série plošinovek s úchvatnou kouzelnou grafikou, která sklízí jedině chválu. Na ní přece nemůže být nic špatného, že?

Nicméně z posledních výpovědí redaktorů se zdá, že Ori už dále pšenka u Microsoftu nepokvete. Pokud nějaké nepřímé pokračování Ori and the Blind Forest a Ori and the Will of Wisps vznikne, bude to už nejspíš jinde.

Jeff Grubb v posledním podcastu prohlásil, že Microsoft se údajně rozhodl nefinancovat příští hru Moon Studios z důvodu, že si je vědom skličujícího pracovního prostředí v tomto studiu.

"Microsoft už dobře ví, co je tahle firma zač, takže když byli hotovi s druhým dílem Ori, už s ní nic dalšího nechce mít. Proto asi příští hru vydává Private Division a nikoli on." ¨ Dodal, že vše není jen o pár nepovedených vtipcích na Discordu, nýbrž o něčem mnohem horším. Studio Moon a všechny zaměstnance prý tato situace finančně dost postihla, protože si dost pohoršilo, když muselo vzít zavděk vydavatelskou divizí od Take 2 a nebude dál žít z pěnez Microsoftu, který je na cokoli takového mimořádně háklivý a citlivý zejména po akvizici problematických Activision Blizzard.

GamesBeat sehnal výpovědi řady vývojářů, kteří mluvili o šikaně, útisku a dalších zlých praktikách. Lidé ve studiu, které funguje výhradně na dálku, prý museli čelit komentářům ohledně rasismu, sexismu, většinou bez jakékoli pozitivní zpětné vazby.

Vše mělo pocházet přímo od dvou zakladatelů, kterými jsou Thomas Mahler a Gennadiy Korol. Ti se v oficiální reakci brání takto:

"Naše studio prosperuje po dobu 12 let, vyrostli jsme a spoustu se toho naučili. Měli jsme možnost spolupracovat s mnoha skvělými a talentovanými lidmi, kterým přejeme hodně štěstí do příští kariéry. Nejsme perfektní, ale hluboce se zajímáme o náš talent a neustále pracujeme na zlepšení. Litujeme toho, pokud jsme někomu ublížili či se kvůli nám cítil špatně, vždy se snažíme zlepšovat".

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments