If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokračování Zaklínače už s plnou podporou autora knižní předlohy

Proč je to pro polské studio tak důležité?

Radost polského studia z komerčního úspěchu herního Zaklínače a dlouhodobých výdělků i konverze pro Switch trochu kalila veřejně vyjádřená nespokojenost původního spisovatele, že z toho nemá žádné peníze. Obě strany se letos v únoru dohodly na dodatečné finanční kompenzaci, nad rámec staré smlouvy se směšnou jednorázovou částkou.

Nyní během Vánoc došlo k dalšímu narovnání vyhrocené situace. CD Projekt Red oznámil, že Andrzej Sapkowski s ním podepsal další dohodu, která podtrhuje jejich dobré vztahy a spolupráci.

"Vždy jsme obdivovali díla Sapkowského, šlo o skvělou inspiraci pro náš tým. Věřím, že dnešek znamená novou etapu v našem pokračujícím vztahu," uvedl prezident CDP a CEO Adam Kiciński.

Podrobnosti jsou samozřejmě tajné a nesmí být publikovány, ale studio zdůraznilo, že plně uspokojují potřeby a očekávání obou stran, i s ohledem na minulost a budoucnost, pro kterou prý byly položeny pevné základy.

CD Projekt Red tak získal nová práva do budoucna na využití značky Zaklínač, ať už půjde o hry, komiksy, stolní hry či oblečení.

Ptáte se, proč je tak důležité, že je teď už vše vyřešeno a uklidněno? Polskému studiu by se asi v příštích letech složitě oznamoval nějaký nový díl série, pokud by všichni věděli, že je s autorem knižní předlohy na ostří nože. Zvlášť po úspěchu televizní adaptace od Netflixu, se kterým Sapkowski úzce kooperoval a vycházelo se z knih, by mohla být další RPG hra bez jeho plné podpory považována za jakýsi až skoro pirátský akt. A to by polské firmě, která si zakládá na své prestiži a oblibě u fanoušků, vůbec nepomohlo. Radši tedy zaplatí spoustu peněz za nová práva, ač vyloženě nemusela, než aby se na ni na Západě, kde si zakládají na morálce a spravedlnosti více než u nás, koukali skrz prsty.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments