If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Polovina Xbox Live hráčů má Gold

Celkem 12,5 milionu hráčů platí.

Dennis Durkin, šéf interaktivního zábavního obchodu v Microsoftu, prozradil, že celkem polovina ze všech 25 milionů uživatelů Xbox Live si platí za svůj Gold účet.

Řekl to během technologické konference Credit Suisse. Prozradil, že Gold účty jim vydělávají spoustu peněz a jde o velkou část jejich obchodu. Když se vezme, že za Gold účty se platí zhruba 60 dolarů ročně, je to, bez ohledu na převody měn v různých zemích, zhruba 750 milionů dolarů. Obrovská částka. A to ani nemluvíme o procentech z prodeje her a dalších služeb na Xbox Live, které má také Microsoft.

"Naši partneři mají skvělou možnost, jak být připojeni na své zákazníky a prodávat jim přímo zboží. Ať jsou to herní přídavky, filmy, muzika nebo oblečení pro jejich avatary," řekl Dennis Durkin.

Už v listopadu vyšla statistika, ze které vyplývalo, že majitelé Gold účtu na Xbox Live tráví používáním této služby zhruba tři hodiny denně - 40 procent z toho přitom ten čas netráví hraním, ale dalšími možnostmi, které Xbox Live skýtá (sledování televize, poslouchání rádií, hudby a podobně).

Tagged With

Comments