If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Polské studio Bloober Team nepřímo potvrdilo práci na Silent Hill 2 remake

Pokusem o vtip.

Další den, další echo o budoucnosti série Silent Hill. Vše přichází krátce po teoriích o herečce z motion-capture Hideo Kojimy a po spekulacích, že má jít o remake Silent Hill 2.

Polské studio Bloober Team, které je známo díky The Medium, Blair Witch, Layers of Fear 2 či Observer, veřejně promluvilo v reakci na častou šuškandu.

Neřeklo to sice na plná ústa, ale z vyjádření je velmi očividné, že vše asi bude pravda.

"Nemůžeme to komentovat, protože respektujeme vztahy s našimi partnery, jako jsou Konami, ale určitě vám dáme vědět, až bude co oznámit," nepopřel spekulace CEO Piotr Babieno.

Pak se jeho kolegové na GamerByte pokusili o vtip: Prý nemohou pochopit, proč lidé neví, že přeci dělají Pro Evolution Soccer. Prý jim pořád radí, že raději mají udělat Silent Hill...

Tím chtěli konstatovat, že je přeci jasné, že když jde o specialisty přes hororové hry, těžko mohou dělat fotbalovou simulaci. Prý zůstanou věrni svému žánru, ale budou chtít uchopit slavnou licenci (od Konami) po svém, jak jsou jejich fanoušci zvyklí - jinak by to údajně nemohla být výborná hra a nemohli by ani na takovou spolupráci kývnout.

Na jednom snovém projektu už prý Jacek Zięba (hlavní producent) a Wojciech Piejko (vedoucí designér) dělali, čímž zřejmě mysleli licenci na Blair Witch. Teď říkají, že dělají na dalším svém snovém projektu (nejspíš ten Silent Hill).

Babieno dále ještě pro IGN utrousil, že jejich příští hry nebudou chodícími simulátory a že budou více zaměřeny na hraní (než na sledování filmečků).

Bloober Team vedle spolupráce s Konami makají ještě na druhém titulu pro Private Division, což bude nová značka, a ještě na třetím titulu, který je teprve v pre-produkci.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments