If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ani zlevněná PS3 nepředhoní X360

Analýza o celkovém letošním odbytu v USA.

Minulý měsíc se zlevnění konzole PS3 podepsalo pod výrazné navýšení jejích prodejů, které v USA tuhle platformu zcela premiérově vynesly na post lídra mezi stolními konzolemi. Může se Sony konečně nadechnout a pokusit se srovnat krok s konkurenčním X360? Analýza na serveru Gamasutra tvrdí, že nikoliv.

Obě konzole jsou nyní pro zákazníka stejně finančně náročné, i když Microsoft tu nabízí ještě levnou alternativu. Je však nutné předeslat, že ta se netěší zdaleka takovému zájmu. Na každé tři prodané Elite modely X360 totiž v zámoří v měsíci září připadl přibližně jeden prodaný Arcade model. Vůčihledně rozhoduje větší a lepší vybavenost a také skutečnost, jací hráči tady vlastně dominují.

Zajímavé srovnání nabízí graf s dřívějším snížením ceny (rok 2007) konzole X360 v USA, které v součinnosti s příchodem Halo 3 dokázalo pro měsíc září vygenerovat přes 100,000 prodaných kusů konzole týdně. Naproti tomu Sony se v aktuálním počítání dokázala dostat na 98,000 prodaných kusů týdně - a to bez podobného herního hitu.

Navzdory tomu na serveru Gamasutra nepočítají s tím, že by Sony mohla vymazat téměř půlmilionový náskok, jenž v amerických prodejích PS3 aktuálně ztrácí na X360. Ovšem jejich predikce se vztahuje pouze na stávající čtvrtletí, do konce roku 2009, kde by týdně musela PS3 svého rivala pokořit o nějakých 35,000 kusů. Uvidíme, jakou prodejnost vykážou říjnové výsledky, jež by mohly mnohé naznačit.

Tagged With

Comments