If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Porodním bolestem se nevyhnuly ani Guild Wars 2

Předobjednávající se místo náskoku úvodní den spíš trápili.

Vlastní zpráva - Žádný start očekávané onlinovky se asi neobjede bez počátečních potíží a nezáleží ani tak na tom, kolik kol zátěžového testu proběhlo nebo jak moc zkušení jsou tvůrci. Takový je poznatek po dnešku s ostrou verzí Guild Wars 2, která se v tomto ohledu zařadila po bok Diablo 3, SWTOR nebo World of Warcraft.

Úderem šesté hodiny ranní se otevřely servery, aby na ně naběhli nadržení účastníci tzv. pre-purchase předobjednávkového programu (zvlášť po včerejší nadšené předrecenzi Martina Zavřela), kterým byl garantován třídenní náskok hraní oproti zbytku světa. Nicméně jak vyplývá z vlastních zjištění i četných reportů na internetu, Guild Wars 2 jsou v současné době spíš trápením a určitě s nimi není kam spěchat, jelikož i dřívější bety nabídly stabilnější zážitek.

"Zatím se mi nepodařilo zaregistrovat, z přibližně 20 pokusů byla odpověď invalid code a dvakrát, že kód už byl použitý," hlásil v sobotu ráno recenzent Eurogameru Jiří Sládek. Teď k večeru už je prý situace lepší.

S mnoha problémy s přihlášením do hry se během soboty potýkal i provozní ředitel britského Eurogameru, Tom Bramwell. Nejprve po vytvoření postavy a intru skončil na černé obrazovce, kde se už nedalo nic dělat. A po pár hodinách hraní ho Guild Wars 2 vykoply uprostřed instance s podivnou chybou, že má špatné heslo. V té samé době okolo poledne hra odpojila i řadu jiných hráčů a nešlo se dostat zpět. "Hraní zatím vypadá takhle, zástupy lidí drtí nepřátele na nízké úrovni během odklikávání vyskakujících oken," dodal ne úplně nadšeně.

Nejvíce problémů se objevuje na evropských serverech, ale panují i na těch amerických. Hráči nemohou změnit svůj domácí svět, koupit si hru, zalogovat se přes webové rozhraní, existují potíže s výsledky ve World vs World módu atd. atd. Chybovými hláškami dne by se staly Error 502 a Error 42.

ArenaNet v první reakci uvedli, že jejich tým momentálně všechno řeší a pokouší se obnovit stabilitu serverů. Jediná rada zatím zní, ať se v případě potíží zkusíte připojit znovu - více na oficiálním fóru. Krabicovka Guild Wars 2 bude standardně v prodeji od úterý 28. srpna.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments