If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potíže po aktualizaci Sonic Mania kvůli Denuvo

Stížnosti hráčů.

Uvedení vylepšené re-edice Sonic Mania Plus (Alza.cz) tento týden na trh (psali jsme) přidělalo vrásky na čele hráčů i výrobce.

Hráči si totiž v diskusních fórech stěžují, že jim původní hra Sonic Mania po aplikaci patche (s obsahem z Plus verze) začala zlobit.

Některým teď prý hra běží trhaně, což je zrovna u takové retro hry dost nemilé. Jiní se nemohou dostat přes hlavní menu, nemluvě o dalších potížích, které obtěžují bohužel zákazníky, kteří za hru normálně zaplatili, a vše se děje jen kvůli obavám před piráty.

Upozornil na to na Redditu člověk jménem Voksi, který je zároveň crackerem ochrany Denuvo, takže nelze brát úplně jako relevantní zdroj.

Je přesvědčen o tom, že viníkem těchto všech potíží má být, že prý Sega odflákla implementaci Denuvo do Sonic Mania Plus a neprovedla řádné testování. Zjistil to právě při pokusu o cracknutí této hry, když měl narazit na řadu chyb v kódu, které mají za následek zpomalení chodu programu.

Sega se přímo k této konkrétní kauze zatím nevyjádřila, patrně to opraví nějakým patchem v řádu dnů. Nicméně na její univerzální QA stránce obecně praví, že "počet snímků za vteřinu není ovlivněn Denuvo. Během vývoje klademe velký důraz na to, aby plynulost hry byla ovlivněna Denuvo jen minimálně a vše bylo řádně optimalizované".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sonic Mania

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Sonic Mania Plus

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments