If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno, GTA 5 nejprodávanější hrou všech dob

Oficiálně od NPD.

Můžete namítnout, že je titulek lehce zavádějící, když auditor trhu NPD působí jen na severoamerickém trhu (ale v Evropě to je dle Gfk podobné) a když neměří digitálky (na kolika milionech může být třeba takový Minecraft?).

Každopádně dnes pro sesterský USGamer oficiálně potvrdil, že Grand Theft Auto 5 (Alza.cz) je dle jeho údajů skutečně nejprodávanější hrou všech dob (minule se v souvislosti se 75 miliony kusů mluvilo až o čtvrté nej hře historie).

"Je na trhu už dlouhých 49 měsíců a z toho se ve 41 týdnech objevilo v TOP 10 hitparádě, což je 16 krát více než kterýkoli jiný samostatný titul v námi sledované historii," uvedl Mat Piscatella z NPD.

Vedle toho je GTA 5 celkově nejúspěšnější hrou všech dob a to v obou ukazatelích - jak v objemu tržeb, tak v počtu kusů napříč PC, konzolemi i handheldy (součet krabicovek i digitálek).

NPD tato data zveřejnila souběžně se srpnovou analýzou dosavadních prodejů za 2017. Děje se tak v době, kdy uplynuly přesně čtyři roky od vydání původní verze pro PS3 a X360.

Že je GTA 5 fenoménem, potvrzují i jiné věci, například jeho nedávné mírné zdražení (!) na našem trhu či dlouhé držení původní prodejní ceny, bez nutnosti jakýchkoli slev, protože hra se prý stále prodává jako rohlíky.

Comments