If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno, hráči Skyrimu na PS3 se dočkají datadisku

A betatester vyzradil náplň Dragonbornu.

Po dlouhých tanečcích kvůli technickým problémům s enginem a pamětí si majitelé konzole PlayStation 3 konečně budou moci zahrát nějaké rozšíření RPG The Elder Scrolls: Skyrim. Bethesda to dnes slavnostně a jako už hotovou věc oznámila na svém blogu.

"Třetí datadisk Dragonborn bude dostupný na PS3 a PC začátkem příštího roku," neurčitě napsala den před vydáním tohoto DLC s osedláním draků za 20 dolarů na Xbox 360, který má opět časovou exkluzivitu.

Jak dlouho bude trvat, není jasné, obvykle to bývá okolo měsíce. Pokrokem je aspoň přiznání verzí pro jiné platformy, neboť dosud se vždy výrobce kvůli exkluzivitě tvářil, jako že ani jiné neexistují. Zprovoznění Dragonbornu na PS3 může souviset s tím, že se odehrává na úplně nové mapě.

O čem se však už Bethesda vůbec nezmínila, je osud předešlých dvou rozšíření Dawnguard a Hearhfire na PS3. Naposledy před pár týdny uvedla, že problém je na její straně, nikoli u Sony: "Nikdy jsme to na nikoho ani na nic nesváděli. Výkon těchto rozšíření na PS3 stále není dostačující, pro většinu lidí by sice byl v pořádku, ale pro některé ne," vysvětlil dříve viceprezident marketingu Pete Hines. Dnes k tomu dodal: "Víme, že jsou hladoví po dalším obsahu pro Skyrim a pořád ještě něco chystáme."

Oznamovací trailer o Skyrim: Dragonborn

Betatester Dragonborn mezitím předčasně vyzradil detaily (i fotky) o náplni třetího datadisku, což je trochu spoilerem. Začne odoláváním útoku od nepřítele, zjištěním jeho totožnosti a nalezením lodě, kterou se přepraví do Solstheimu pro pokračování dobrodružství.

Mezi nové typy brnění patří mj. ty nazvané Deathbrand, Boneold, Chitin... dále severské vyřezané zbraně, kopí (jen se sebere do inventáře, asi nejde použít) a obléknete se také do dvou rób. Z kouzel se těšte na ty, které by se jen dle názvů daly přeložit jako otrava jedem, obalení nepřátel popelem pro jejich paralyzování, chození po vodě nebo odolnost proti vichřici. Výpis veškerého obsahu z Dragonbornu zde.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles