If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ověřeno i nezávisle, PlayStation 5 v USA nejrychleji prodávanou konzolí historie

+ žebříčky her.

Ne že bychom nevěřili informaci přímo od Sony z konce minulého měsíce, leč přeci jen je fajn to mít ověřené od někoho nezávislého.

PlayStation 5 se skutečně v listopadu 2020 stala nejrychleji prodávanou a nejvíce vynášející konzolí všech dob, minimálně v USA, čímž porazila dosavadního držitele tohoto titulu (PlayStation 4).

Oznámil to dnes auditor amerického trhu, NPD. Nicméně na samotné kusy prý nepředhonila Nintendo Switch, kvůli známým potížím s nedostatečnými zásobami pro uspokojení poptávky.

Samostatně dokoupitelný DualSense k PS5 se zase stal nejvíce vydělávajícím a žádaným ovladačem v historii.

I díky premiéře Xbox Series X a S a pokračujícímu zájmu o Switch vzrostlo meziročně utrácení amerických hráčů o 58 procent, což tam vyústilo v listopadový rekord s tržbami 1,4 miliardy dolarů.

Báječně se dařilo zejména novince Call of Duty: Black Ops Cold War, která se okamžitě vyhoupla do role nejlépe prodávané hry tohoto roku. Druhý skončil Assassins Creed Valhalla a třetí Spider-Man: Miles Morales (u některých titulů v TOP 10 ovšem nejsou započítány digitálky).

Demons Souls remake pro PS5 v americkém žebříčku za listopad debutoval na desátém místě, zatímco Ghost of Tsushima se stále skvěle daří a udrželo si dvacátou pozici. Americký fotbal Madden skončil čtvrtý a basket NBA od 2K pátý, naopak FIFA 21 je logicky až na sedmém místě, kde ji následují Watch Dogs Legion na osmičce (mluvíme-li o PS4 a PS5). Kompletní pořadí tady.

Comments