If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně potvrzeno Nintendo Switch Lite

Představení, rozdíly i termín.

Po mnoha spekulacích o mini-verzi dnes Nintendo oficiálně oznámilo Nintendo Switch Lite, inovovaný model konzole z roku 2017, který je tentokrát navržen pouze pro hraní na cestách, čili takový nástupce už nepodporovaného Nintendo 3DS.

Přijde na celosvětový trh 20. září 2019 ve třech barvách: žlutá, šedivá a tyrkysová. K dispozici bude i pouzdro na nošení a ochrana obrazovky.

Českou cenu domácí distributor Conquest neví a teprve ji slíbil zveřejnit. Ve světě bude stát jen 200 dolarů, což je velmi konkurenceschopná cena.

Lite bude o trochu menší (obrazovka má 5,5 palců) i lehčí (276 gramů) než původní Switch a na rozdíl od něj nebude mít odpojitelné Joy-Con ovladače, ani nepůjde propojit pro výstup na televizi.

Výrobce ho prezentuje jako kompaktní jeden kus hardwaru, který vám připomene GameBoye či DS. Výhodou bude delší životnost baterie, slibovány jsou tři až sedm hodin hraní.

Lite dokáže zprovoznit všechny hry z dosavadní knihovny pro Switch, které podporují handheld mód, nicméně některé hry prý jen s restrikcemi. Podporovány nebudou funkce HD Rumble ani IR kamerka, nicméně můžete si zapojit externí Joy-Con ovladače. Chybět nemají ani standardy jako Bluetooth, Wi-Fi či NFC. Srovnání Lite s původním Switch najdete na homepage.

Comments