If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno: The Last of Us 2 vyjde 21. února 2020, zasněžený trailer

Bude to pecka + pět edic, slovo od tvůrce, dva disky, jednička v PS Plus.

Sony před pár vteřinami ve vysílání State of Play oznámila oficiální datum vydání The Last of Us 2 pro PlayStation 4.

Venku bude přesně 21. února 2020, tedy o týden dříve, než se spekulovalo.

Vše doprovodil úžasný nový trailer, který se z větší části odehrává na sněhu. Ellie si v něm vytahuje šíp zabodnutý do těla, jezdí na koni, prozkoumává interiéry se sněhem na oblečení, jezdí na lodi postapokalyptickým městem a v závěrečném vyvrcholení se potká s Joelem, který viditelně zestárnul a krom toho je také infikován. Maximální pecka:

Nestandardně se bude prodávat na dvou Blu-ray discích, vyplynulo z popisku balení.

"Jsme na hru, kterou vyrábíme, extrémně pyšní a nemůžeme se dočkat, až se o ni s vámi podělíme," dodal k tomu na PlayStation Blogu kreativní mozek Naughty Dog, Neil Druckmann.

Poděkoval také za trpělivost, kterou jsme s nimi měli. Dlouho prý mlčeli kvůli čekání, než bude pětiletý vývoj u konce, aby si byli opravdu jisti, že slíbené datum stihnou. The Last of Us 2 prý je nejdelší a nejambicióznější hrou, co vytvořili za 35 let historie studia. Aby prý byli schopni odvyprávět takový příběh, hra musí být masivní. To, co vidíme v traileru, je prý pouhým zlomkem z toho, co dostaneme v únoru.

První díl The Last of Us Remastered bude v plné verzi dostupný zdarma pro všechny předplatitele služby PlayStation Plus v říjnu, vedle baseballu MLB The Show 19.

Dále bylo potvrzeno hned pět edic: standardní, speciální, digitální deluxe, sběratelská a Ellie edice. Ta sběratelská bude mít dvanáctipalcovou sošku Ellie, 48 stránek velký artbook od Dark Horse, digitální soundtrack atd. Ellie edice navíc přinese ještě repliku jejího baťohu v plné velikosti a funkčnosti. Speciálka zase nabídne vlastní steelbook a veškeré digitální bonusy z ostatních edic. A konečně digitální deluxe edice zaujme upgradem kapacity nábojů a manuálem pro okamžité naučení se výroby upgradů atd.

Pár vytípaných momentek z čerstvého traileru:

Comments