If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Shadow Complex - nová hra od Epicu

Arkádová střílečka pro XBLA.

Na konzoli X360 a do portfolia XBLA her ke stažení zamíří v létě hodně ambiciózní titul s názvem Shadow Complex, za nímž stojí Epic, resp. Epicem odkoupené studio Chair Entertainment. Půjde o velice dynamickou střílečku se silnými plošinovkovitými obrysy. Inspirace klasickými hity minulosti - jako Super Metroid a Castlevania, je přitom více než zřejmá. Hlavní hrdina jménem Jason Fleming se v detailně vymodelovaném trojrozměrném prostředí pohybuje pouze zleva doprava, s občasným nakouknutím do plnohodnotného 3D rozměru při hromadné likvidaci nepřátel za pomoci nějaké stacionární zbraně. Mimochodem, do začátku dobrodružství dostanete pouze baterku, která vám v průběhu hry má výrazně napomoci při odhalování interakce prostředí.

Třebaže Shadow Complex budete moci dokončit za necelé dvě hodiny, při tomhle kvapíkovém tempu se dostanete na nějakých 10% kompletace - stran celkem sebraných předmětů. Těchto má být ve hře tuna a dosti často povede k jejich zisku vhodně použité vybavení ve vašem inventáři. Jde o skutečnost, že hlavní hrdina se postupně zlepšuje, mimo jiné nacházením dalších a dalších zbraní a také propriet, jako je vystřelovací hák nebo botky, umožňující běh po vodě. Bude jen na vás, jestli uznáte za vhodné se posléze vrátit do dříve nepřístupných lokalit a díky novým schopnostem najít, co vlastně skrývají za tajemství. Mezi specialitkami bude k vidění také pěnová pistole, schopná omráčit soupeře a obalit jej pěnou, která může následně posloužit jako platforma pro možnost dostat se na výše položená místa. Nebo si z téhle pěny můžete "vyfoukat" stěnu, za kterou se budete krýt…

Tvůrci hovoří o 18 hlavních power-upech, jež významně vylepší status hlavního hrdiny, což se bude hodit i pro tradiční souboje s bossáky. Video prezentace nabídla zajímavé robomechanické kreatury, jakkoliv se většinu času patrně budete potýkat s klasickými vojáky. Vysokou kvalitu dílu by dále mohly podtrhnout povedené hudební vstupy a silná příběhová kulisa s nehratelnými filmečky. Tudíž příliš nepřekvapí, že na poměry XBLA nabídky jde o dosti ojedinělý projekt, pyšnící se velikostí 800MB. A to se ještě dále chystají přídavky rozšiřující jeho herní potenciál. Cena zatím nebyla ozřejmena.

Tagged With

Comments