If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pozitivní recenze Darksiders

Opravdu černý kůň začátku roku.

Po uplynutí pondělního embarga se objevují první recenze hry Darksiders: Wrath of War. Podle nich se zdá, že tato konzolová biblická akce od Vigil Games a THQ má solidně našlápnuto k tomu, aby se stala černým koněm začátku roku.

Přitom od ní dopředu nikdo moc nečekal, protože takových klonů God of War či Devil May Cry existují mraky. Ale prozkoumávání rozlehlého herního světa na válečném oři a přidání RPG prvků zřejmě dělá své.

Kolegové z britského Eurogameru z kapsy vytáhli osmičku, když chválí provedení soubojů, závěrečná komba, důraz na detail a naraci hry. Game Informer udělil 85%, IGN 86% a Multiplayer.it dokonce 92%.

Současný průměr na Metacritic je na hranici 86-87 procent, což spolehlivě vyvrací dřívější obavy ze podplacení prvních recenzí v méně známých médiích, jako byly PLAY s 10/10, Xboxygen 5/5, Console Master 96%, Total PlayStation nebo Wonderwall Web shodně s 95%. Pouze to ukazuje, že méně prestižní magazíny mají jinou stupnici hodnocení nebo že tolik neváhají s udělením absolutní známky než ty větší, zůstávající v případě této hry obvykle u osmičky.

Darksiders pro 360 a PS3 i u nás vyjdou tento pátek 8. ledna díky distributorovi Conquest, recenzi připravujeme na příští týden.

Tagged With

Comments