If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pozvánka na Game Developers Session 2019 tento víkend

Uvnitř program, ceník.

Konference herních vývojářů Game Developers Session se již tradičně uskuteční ve dnech 29. - 30. listopadu v Národním domě na Vinohradech v Praze. Pro své návštěvníky si přichystala přes čtyřicet významných hostů, dva dny plné inspirativních přednášek, večírků a doprovodných událostí. Zváni jsou tak všichni, kteří se chtějí vzdělávat v oblasti herního vývoje, nebo se rádi pohybují v komunitě herních vývojářů.

Kate Edwards, bývalá vrchní ředitelka IGDA - Mezinárodní asociace herních vývojářů, CEO společnosti Geogrify a také ředitelka Global Game Jamu, představí téma vnímání her veřejností a jakým způsobem mohou herní vývojáři přispět k jeho zlepšení. Tomasz Kaczmarczyk, byznys developer studia SUPERHOT Team, autorů hitové hry SUPERHOT, přiblíží, co stojí za úspěšným budováním herního byznysu a jakých možností lze v tomto ohledu využít. Zúčastní se také Dirk Van Welden, zakladatel studia I-Illusions a autor slavné VR hry Space Pirate Trainer.

Jedním z velkých témat konference bude letos právě VR. V připravovaném VR panelu, na kterém budou i zástupci americké firmy Oculus, povedou diskuzi o současném stavu trhu virtuálních technologií a her, řadu z nichž si budete moci na místě přímo vyzkoušet. Nebudou chybět ani zástupci etablovaných českých i slovenských studií. Narazit můžete na vývojáře z Beat Games, kteří jsou také generálním partnerem konference, Geewa, SCS Software nebo i Warhorse Studios, Amanita Design, či Bohemia Interactive.

Na konferenci se uskuteční také mezinárodní mise zástupců z Finska, Estonska, Izraele, Malajsie a Singapuru, jejímž cílem bude posílit mezinárodní spolupráci na poli her a videoherního průmyslu. Těšit se můžete také na Indie Games Expo - výstavu aktuálně vyvíjených titulů nezávislých herních vývojářů, kteří se krátkou prezentací představí i na podiu a vše vyvrcholí vyhlášením GDS Expo Award oceněním nejzajímavějších titulů. Nechybí ani večírky, spousta občerstvení a příležitosti k setkávání.

Konference je mezinárodně orientovaná a veškerý program je v angličtině. Vstupenky lze stále zakoupit na webu konference za cenu 2 600 korun či za zlevněné studentské vstupné 2 000 korun. Více na homepage.

Comments