If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pracují Raven na dalším Call of Duty?

Možná bude zasazeno do budoucnosti.

Ve výrobě by tak měla být již čtvrtá Call of Duty hra. Tu by měli mít podle Kotaku na starosti vývojáři z Raven Software, kteří právě dokončili futuristickou FPS Singularity. Singularity vydává pro Raven Software také Activision.

Zdroj blízký studia totiž prozradil, že Activision nechal pozastavit všechny tituly, na kterých Raven Software pracovali. Mezi pozastavené tituly patří například nová hra podle Jamese Bonda, na kterého má Activision práva. Dále se prý pracovalo na pokračování k filmové hře X-Men: Origins Wolverine a další, nejmenované X-Men hře.

Práce na všech těchto titulech jsou nyní pozastavené, protože Raven Software je údajně dalším studiem, které Activision zapřáhl do prací na Call of Duty hře. Raveni mají s akčním žánrem své zkušenosti, a to nejen z aktuálního Singularity. Dříve pracovali také na Wolfenstein hrách nebo například na Quake 4.

Je také docela možné, že ono další Call of Duty bude z budoucnosti - Activision si nedávno zaregistroval doménu “Future Warfare” - což může být samozřejmě použito na cokoliv, ale nabízí se přirovnání ke Call of Duty. Modern Warfare byla válka ze současnosti a Future Warfare bude zřejmě z budoucnosti. Pro vývoj značky by to smysl dávalo. Future Warfare ale není jedinou zaregistrovanou doménou. Mezi další patří “Advanced Warfare”, “Secret Warfare” a “Space Warfare”. A všechny tyto domény má Activision zaregistrované také s dvojkou a trojkou na konci. Jestli se opravdu jedná o podtituly dalších Call of Duty her, tak se máme na co těšit.

Když si to sečteme, tak to už máme čtyři aktuálně vyvíjené Call of Duty hry. Dalo by se říct, že oficiálně víme o jedné - Call of Duty: Black Ops. Tu vyvíjí Treyarch, kteří předtím pracovali na Call of Duty: World at War. Další Call of Duty, velmi pravděpodobně Modern Warfare 3, by se mělo dělat v Infinity Ward. Z IW sice odešla téměř polovina týmu, ale Activision prý chybějící vývojáře hbitě doplňuje jinými. Pak tu máme Sledgehammer, relativně nové studio, které vede bývalý šéf Visceral Games - ti udělali pod hlavičkou EA první Dead Space. A právě kvůli tomu se spekuluje, že by Sledgehammer mohli pracovat na Call of Duty, které by bylo z pohledu třetí osoby. No a na konec již zmiňovaný Raven Software, tvůrci Singularity a posledních Wolfensteinů.

Comments