If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Právě probíhá Game Developers Session 2021

S dobrovolným vstupným kompletně online.

Organizátoři nás informovali ohledně konference herních vývojářů Game Developers Session, která probíhá v těchto dnech zde.

Podruhé se celá akce koná kompletně online v digitální podobě. Letošní ročník GDS na platformě MeetToMatch, umožňující networking, plánování schůzek a interaktivní propojování. Zváni jsou tak všichni, kteří se chtějí vzdělávat v oblasti herního vývoje, nebo se rádi pohybují v komunitě herních vývojářů. Organizátoři též reagují na aktuální nepříznivou situaci a rozhodli se pro dobrovolné vstupné, aby si přístup k informacím a kontaktům konference mohl dovolit opravdu každý. Registrace jsou stále otevřeny.

Mezi hlavní letošní hvězdy bezesporu patří skladatel Tom Salta, který stojí za peckami jako Deathloop, Halo či série Prince of Persia od Ubisoftu. Stejně tak nelze opomenout oceněními ověnčeného tvůrce Don Daglow, který stál mimo jiné za Neverwinter Night. Tím ale výčet skvělých zahraničních herních vývojářů, kteří na akci vystoupí, rozhodně nekončí. O své znalosti se podělí třeba David Gilbert, či Kate Edwards.

Samozřejmě na konferenci nemohou chybět ani lokální tvůrci z českých a slovenských herních studií. Za pozornost určitě stojí přednáška Vladimíra Geršla, výkonného producenta ve studiu GoldKnights, který bude mluvit o vývoji jejich připravované hry The Last Oricru. Nebudou však chybět ani tvůrci z předních herních společností jako, Warhorse Studios, SCS Software, Bohemia Interactive či Hangar 13 bez jejichž podpory by akce nemohla vzniknout.

Letošní ročník klade také velký důraz na vzdělávání v herním průmyslu. V pátek odpoledne tak proběhne blok přednášek a panelových diskusí zaměřený čistě na herní vzdělání a spolupráci akademie s praxí a bude uvozen speciálním oznámení o spolupráci mezi nově vzniklým herním oborem na FAMU a asociací českých herních vývojářů GDACZ. Zároveň je celá konference partnerský propojena se soukromou vzdělávácí akademií GameDevHub.cz

Akce probíhá ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, agenturou CzechInvest, agenturou Kreativní Evropa a Asociací českých herních vývojářů.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments