If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Právníci Bethesdy jdou po fanouškovské stránce o Falloutu

Takhle se dělá pozitivní PR!

Erling Andersen je fanouškem Falloutu. Dokonce tak velkým fanouškem, že se rozhodl udělat stránku, kde nabízel dalším fanouškům zcela zdarma plakáty vytvořené ve stylu Falloutu. Bethesdě se to ale ani trošku nelíbilo a hned na něj poslali právníky.

Andersen si v prosinci zaregistroval doménu Fallout-posters.com, ale už po pár týdnech ho kontaktovali právníci z Bethesdy, kteří mu začali vyhrožovat soudní pří, pokud z webu neodstraní materiály, na které mají ochrannou známku. A pak také chtěli, aby jim ihned předal doménu Fallout-posters.com.

"Tu stránku jsem založil z čistého fanouškovství a poslední co bych chtěl, bylo, aby mi vyhrožovali právníci Bethesdy," říká Erling Andersen. "Co mě nejvíc naštvalo není to, že si nějaká společnost chrání své ochranné známky. Štvou mě ale velké a bohaté společnosti, které zneužívají svou moc a najímají si velké právní firmy, aby šli po fanoušcích."

"Pokud by měli trošku obezřetnost o PR, napsali by mi osobní e-mail, abych odstranil materiál, který se jim zdá, že porušuje nějaká autorská práva. A k tomu mi poslali třeba nějaké pěkné Fallout věci - ano, jsem pěkně zkorumpovanej," pokračuje Andersen.

Web Fallout-posters.com stále funguje, ale Andersen z něj odstranil všechny Fallout plakáty. Předat doménu Bethesdě ale nehodlá.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments