If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Průběžné výsledky čtenářské volby hry roku 2012

Jak vypadá pořadí po pěti dnech hlasování?

Ve středu rozběhlé a jinak stále jediné české hlasování nejlepších her právě končícího roku se setkalo s vaším obrovským zájmem. Za pět dnů od spuštění se povedlo nasbírat tolik čtenářských hlasů, že lze jen těžko počítat s tím, že by některé vzadu umístěné tituly dokázaly výrazněji promluvit do výsledného žebříčku a předhonit stávající lídry pelotonu.

I proto zde ještě nebudeme zveřejňovat přesné pořadí her (to až začátkem ledna po ukončení celé volby), abychom toho nevyzradili předčasně příliš. Na druhou stranu nic nebrání alespoň náznaku, kterým se daří a které naopak ještě volají po vaší podpoře v závěrečném finiši během Vánoc. Víme, že jste zvědaví.

V první desítce průběžných výsledků, k 22. prosinci 20:00, figurují následující hry, které jsme seřadili podle abecedy (tzn. nejedná se o jejich pořadí): Assassins Creed 3, Borderlands 2, Diablo 3, Dishonored, Far Cry 3, Guild Wars 2, Mass Effect 3, Max Payne 3, The Walking Dead a XCOM: Enemy Unknown.

Jak vidno, nejvíce bodují tituly od 2K Games, které mají v TOP10 hned tři zástupce, ale na těch nejvyšších příčkách nejsou. Změnit to ještě mohou kandidáti čekající hned pod vrcholem, z nichž u některých činí rozdíl pouze pár desítek bodů, tzn. nic není ještě rozhodnuto.

Následující hry se momentálně pohybují na 11.-20. místě čtenářského hlasování o nejlepší hru roku 2012, opět podle abecedy: Alan Wake PC, Call of Duty: Black Ops 2, Dark Souls PC / Artorias of the Abyss, DayZ modifikace, FIFA 13, Forza Horizon, Halo 4, Hitman: Absolution, Journey a Sleeping Dogs.

Co naopak ve vašich očích zatím propadá, je Dragons Dogma až na 23. místě s 15x méně obdrženými hlasy oproti prvnímu místu, dále Spec Ops: The Line na 33. místě, Medal of Honor: Warfighter až na 47. místě, Ghost Recon: Future Soldier na 65. místě, Resident Evil 6 na 70. místě, Prototype 2 až na 74. místě nebo Need for Speed: Most Wanted na 78. místě.

Aneb v plné nahotě se ukazuje stinná stránka podobných anket, kdy hry z první poloviny roku jsou handicapovány rychlým zapomněním hráčů a přebitím zážitků z předvánočních hitů. Pokud jste se ještě v hlasování Eurogameru neprojevili, můžete to napravit zde. V příštích dnech začneme zveřejňovat subjektivní BEST OF podle jednotlivých redaktorů Eurogameru.

Comments