If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Před námi je recenzemi nejnabitější týden roku!

Halo, Forza, NFS, Assassin, Hitman, kamiony...

Nepamatuji si z poslední doby týden, který by byl tak natřískaný. Až na pár zbylých vlaštovek se už letos něco podobného ani nebude opakovat. Po období klidu, které trvalo od Dishonored či XCOMu ze začátku října a během nějž se dalo stihnout projet Afriku, totiž okolo Halloweena vychází několik důležitých her předvánoční sezony, což se samozřejmě promítne i na obsahové skladbě Eurogameru.

Šnůru odstartuje, a to doslova, recenze Forza Horizon ještě v neděli. Michal Jonáš je z těchto závodů v otevřeném světě, které jsou již v prodeji s českými titulky, nadšený a vychválí mimojiné kokpity, grafiku či pestrost herní náplně a prostředí. Nelíbilo se mu jen málo aut souběžně na obrazovce.

Černým koněm, o kterém se moc nemluví a nepíše, ale zejména mezi příležitostnými hráči se těší značnému zájmu (viz žebříčky prodejnosti na srovnávači cen), je simulátor řidiče kamionu Euro Truck Simulator 2. Comgad ho v přeložené verzi právě vyslal na trh a naší recenzi od Milana Bergmana si přečtete už v pondělí večer.

V úterý večer v 18 hodin pak vyprší embargo na verdikt nad jednou z nejočekávanějších her roku, Assassins Creed 3, které se nemohl ujmout nikdo jiný než Michal Jonáš. Dohrál xboxovou review-verzi a pak dostal dokonce i finální krabicovku, aby mohl omrknout lokalizaci, multiplayer a otestovat některé "zvláštnosti". Na svém Twitteru nebo v podcastu utrousil pár raných názorů: "Po úvodních misích naprostá nádhera a fantazie. Vypadá to fakt výživně! A napínavé hned od začátku. Hra je znovu plná zajímavých skutečností z historie, třeba jako bylo "Bostonské pití čaje"... I po půlce stále výborné."

Ve středu přetne sérii velkých recenzí Miloš Bohoněk, který v kanceláři distributora rozehrál v podstatě plnou verzi Hitman: Absolution. Viděl z ní úvodní tři mise, z čehož dvě byly dosud zahaleny rouškou tajemství a tu třetí, asijské tržiště, prošel jiným způsobem než na výstavách. "Rozhodně je Hitman náročnější a méně jasný než Dishonored, ale hrál se mi intuitivněji a lépe než předchozí díly, méně archaicky a více moderně, přitom triviální není ani náhodou," hlásil cestou domů do redakce, než začal psát dojmy (recenze Absolution se všude objeví až v neděli 18.11.).

První listopadový den bude ve znamení recenze Halo 4 od Martina Zavřela, který o jeho kvalitách něco naznačil v podcastu a také slíbil podrobnější rozbor než v případě nedávného Medal of Honor, k němuž se ještě vrátíme v PC videorecenzi Josefa Eisnera o víkendu (vedle rad a tipů pro Dishonored). A pokud se podaří vyřešit lapálie se zasláním verze pro jinou platformu, než jsme potřebovali, týden by měl završit Marek Beniač se svým názorem na Need for Speed: Most Wanted, které v češtině vyjde rovněž v nejbližších dnech. "Už mám vlastně velký náskok a desítky hodin odehrané, pokud je to vážně Burnout Paradise 2," pokoušel se starý poctivec vtipkovat.

Příjemné čtení,

Jan Doskočil, šéfeditor, novinkář a managing director Eurogamer.cz

Tagged With

Comments